Kabelová televize Koberovy

12.03.2009 10:09

 

Kabelová televize a internet

Kabelové televizi už je 11 let. V r. 1998 jsme začali vysílání se 14 programy a nyní již máme v provozu 35 programů. Vzhledem k častým dotazům na připravované digitální vysílání a potřebu pořízení set-top-boxu či digitální televize upřesňujeme způsob vysílání v naší kabelové televizi. Digitální programy, které budou vysílat v tzv. multiplexech budeme přijímat a dále šířit v kabelové televizi dvěma způsoby:

1)      Daný multiplex (balík 4 –5 programů) převedeme do analogového vysílání a divák si je naladí standartně na svoji televizi.

2)      Daný multiplex pošleme bez úprav k divákovi – ten pro příjem bude potřebovat televizi vybavenou digitálním tunerem či set-top-boxem. Tento divák bude moci používat nabízené interaktivní služby daného programu.

Znamená to tedy, že uživatelé naší kabelové televize si nemusejí pořizovat v souvislostí s digitalizací set-top-boxy ani žádné další antény!!! Nadále budou přijímat své programy tak jak jsou zvyklí.

 

a) Omezená nabídka – účastník zaplatí 60,- Kč / měsíčně

Programy: ČT 1, ČT 2, NOVA, PRIMA( z Liberce), Óčko, INFO kanál, + analogové německy mluvící stanice – budou postupně vypínány bez náhrady

b)     Základní nabídka – účastník zaplatí 130 Kč/ měsíc

Programy: Omezená nabídka plus:

 

Eurosport sportovní kanál česky
Hallmark filmový kanál česky
Spektrum dokumentární česky
     
     
     
NOE TV náboženský česky
ČT 24 zpravodajský česky
ČT 4 sport sportovní kanál česky
FILM + filmový kanál česky
Minimax dětský kreslený česky
Discovery chanel dokumenty 90% česky
Viasat Explorer dokumenty česky
SPICE (po 23 hod) erotika anglicky
     
     
NOVA CINEMA seriály, filmy česky
CS MINI dětský  česky
CS FILM české filmy česky
     
NOVA SPORT sportovní kanál česky
TV BARRANDOV filmový kanál česky
NOVA digi zkušebně česky
PRIMA - sat zkušebně česky
PRIMA COOL   česky
     

 Dále máme v nabídce stanici NOVA přijímanou DVB-T a stanici PRIMA přijímanou ze satelitu. Připojovací poplatek činí 3.500,- Kč. V rámci akce 85. výročí založení obce Koberovy je  snížen připojovací poplatek na 85,- Kč.

 

 V souvislosti s digitalizací jsme provedli úpravy a posílení na hlavní stanici tak, abychom mohli dále průběžně přidávat nové kanály, které začnou digitálně vysílat. V lednu je plánován start nové stanice TV Barandov a další by měly začít vysílat v dalších měsících.

 Internet v kabelové televizi bere řada z Vás již jako samozřejmou věc. Vždyť k dnešnímu dni už máme 162 uživatelů (domácností). Tento projekt byl podpořen z EU a cílový stav v r. 2008 mělo být 60 domácností. K nárůstu jistě přispělo zavedení VOIP telefonů, kde máme již rozdáno 59 telefonních čísel. V provozu jsou již dva roky a po problémech, které se zpočátku vyskytovali, se dnes již situace stabilizovala a volání se stalo spolehlivým.Tato služba nesnáší výpadky proudu, kdy dochází k odhlašování IP bran, které pak následně vyžadují restart. Tato služba je určena pro uživatele našeho internetu. Za telefon se již neplatí žádný měsíční paušál, volání v rámci sítě Koberovy je zdarma a levné volání je i v rámci republiky i zahraničí. Připojovací poplatek činí 2000,- Kč. 

Internet nabízíme v základní nabídce za 500 Kč/měsíc – modemy jsou uvolněny na rychlost 2048/2048 kpbs, neomezeně časově i datově. Rychlejší nabídka za 700 Kč/měsíc – modemy jsou uvolněny na rychlost 4096/4096 kpbs. Připojovací poplatek činí 2000,- Kč. V rámci akce 85. výročí založení obce Koberovy je  snížen připojovací poplatek na 85,- Kč.

 V současné době připravujeme zvýšení konektivity tak, abychom mohli našim uživatelům navýšit rychlost jejich modemů. O tomto kroku budete informování prostřednictvím našeho info kanálu v kabelové televizi.

 

 

 

 

Zpět